Wybieranie instruktora
Wybieranie instruktora

Wybieranie instruktora

Wybieranie instruktora

W czasie wyboru odpowiedniego dla nas instruktora jazdy konnej, powinniśmy odwiedzić każdy z obiektów jaki mamy na krótkiej liście i oglądnąć lekcje. Dzięki czemu możemy dokonać świadomego wyboru. Weź zeszyt, by zanotować najważniejsze informacje, o dostępnych pakietach lekcji, czasie lekcji i liczbie uczniów na zajęciach. Zwróć uwagę na to, czy kładzie się nacisk na bezpieczeństwo podczas zajęć.
Wszystkie urządzenia powinny być czyste i w dobrym stanie. Kaski są wymaganym akcesorium. Zapytaj też, czy ktoś w stadninie jest przeszkolony z zakresu pierwszej pomocy i czy mają jakiś ustalony plan obsługi wezwania pogotowia ratunkowego. Sprawdź też, czy w stadninie znajdują się konie, odpowiednie dla wszystkich poziomów zawodników, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Jazda na różnych koniach pomaga uczniom rozwinąć swoje umiejętności. Aby zrobić postęp, należy znaleźć taką stadninę, w której znajdują się również konie dla zaawansowanych uczniów.
Dowiedz się też, czy istnieją zajęcia dostępnych dla uczniów na wszystkich poziomach i w każdym wieku. Jeśli jesteś początkującym dorosłym, czy będziesz jeździł z innymi dorosłymi? Czy dostępne zajęcia dla osób dorosłych obejmują osoby o różnych poziomach umiejętności i czy nie będzie Ci przeszkadzało, gdy w grupie będą osoby o różnym stopniu zaawansowanym. Czy rzeczy idą zgodnie z planem? Czy konie są gotowe do pracy, wyposażenie skonfigurowane, a instruktor odpowiednio przygotowany? Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie powinni nawzajem szanować swoje zobowiązania czasowego dla wykształcenia się sprawnych relacji. Czy instruktor jest profesjonalnie ubrany? Niechlujny wygląd może wskazywać na słabą postawę lub brak staranności w przygotowaniu się lekcji.
Czy instruktor w przyjazny i rzeczowy sposób przychodzi do swoich uczniów? Jak inni uczniowie zachowują się w stosunku do instruktora i do siebie nawzajem? Pamiętaj, że profesjonalny instruktor powinien świadomie tworzyć towarzyską i przyjemną atmosferę na swoich zajęciach.