Hippicapolonia.pl
Woltyżerka

Woltyżerka

Woltyżerka cieszy się starożytnym dziedzictwem i prawdopodobnie może być uznana za jedną z najstarszych znanych form sportu jeździeckiego. Często określana jest jako gimnastyka wykonywana na koniu. Początki woltyżerki sięgają gier rzymskich, które obejmowały pokazy akrobatyczne wykonywane na koniu. Śledząc historię średniowiecza i renesansu, możemy znaleźć do niej wiele odniesień.
Rycerze i szlachta w ten sposób chciała pokazać swoją umiejętność jazdy i zwinność. To dało początek właśnie woltyżerce. Nowoczesna woltyżerka została opracowana w powojennych Niemczech jako środek do wprowadzenia http://www.domy-balik.pl/cennik/ dzieci do sportu jeździeckiego i wciąż pozostaje popularna i konkurencyjna w całej Europie. Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia w Stanach Zjednoczonych, gdzie woltyżerka wciąż pozostaje stosunkowo nowa. Została wprowadzona pod koniec 1950 roku, a pierwsze oficjalne zawody odbyły się w 1969 roku.
Od tego czasu odnotowano znaczny wzrost i ekspansję i próbują jej amatorzy jeździectwa w każdym wieku. Woltyżerka może być wykonywana zespołowo, indywidualnie lub freestyle. Ta niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu cieszy się wielką popularnością.