Na co zwracac uwage przy wyborze instruktora?
Na co zwracac uwage przy wyborze instruktora?

Na co zwracac uwage przy wyborze instruktora?

Na co zwracac uwage przy wyborze instruktora?

Zwróć uwagę na to, czy instruktor potrafi właściwie ocenić poziom zdolności swoich uczniów, by dopasować konie i wybrać ćwiczenia dla grupy, z którą pracuje. Uczniowie, którzy dostaną zbyt trudne zadania, mogą bać się zajęć. Natomiast uczniowie, którzy dostają zbyt łatwe zadania, będą się szybko nudzić. Weź też pod uwagę, czy instruktor przygotował plan zajęć. Czy każda lekcja i każdy uczeń mają jakiś cel. Czy też na lekcjach panuje chaos i po 15-20 minutach, sami uczniowie decydują co będą dziś robić. Pamiętaj, że dobry plan lekcji powinien uwzględniać zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe cele i instruktor powinien wytyczać jasne cele, by uczniowie mogli robić postępy w miarę nauki.
Czy ogólny styl nauczania instruktora uwzględnia Twoją osobowość i styl uczenia się? Niektórzy uczniowie czują, że rozwijają się lepiej, gdy instruktor jest asertywny, a nawet ich straszy, inni zaś lubią ciągłe wyzwania. Inni zaś czują się bardziej komfortowo, gdy instruktor ma wyluzowane podejście do nauczania umiejętności progresywnych. Sprawdź też, czy instruktor jest elastyczny. Czy umie integrować teorię i praktykę i odnosić się do sugestii.
Czy zmienia swój styl nauczania w zależności od tego, czy jego uczeń jest nieśmiały czy bardziej odważny? Czy instruktor umie wyjaśnić na kilka sposobów tą samą rzecz w zależności od tego, jaki styl uczenia się ma dany uczeń? Czy instruktor okresowo sprawdza, aby upewnić się, czy uczniowie rozumieją o co pyta lub mówią o tym? Na koniec sprawdź, czy instruktor posiada wystarczającą zdolność do zademonstrowania prawidłowej jazdy konnej na koniu szkolnym lub koniu ucznia.

Zobacz stronę autora: Błotniki samochodowe